BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

100.000 Bot Sistemi Yöneten Hacker ve Kurduğu Bot Ağı Yakayı Ele Verdi!

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), 100.000’den fazla bottan oluşan bir botnet geliştiren ve kullanan bilgisayar korsanını tutukladı. Suçlu, Ukrayna’nın Ivano-Frankivsk kentindeki Prykarpattia bölgesinde yaşayan bir vatandaştı.WhatsApp’a Yeni Bir Topluluk Özelliği Geliyor!Facebook, WhatsApp ile ilgili yeni bir topluluk özelliği üzerinde çalışıyor.. Devasa bot ordusu, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarını tetiklemek veya spam göndermek için kullanılıyordu. Bunların dışında, şifreler gibi kullanıcı kimlik bilgilerini çalmak için de bazı saldırılar düzenlemişti. Bot ordusu, belki de gelecekteki siber saldırılara hazırlık olarak çeşitli sitelerin zayıflıklarını test etmek için de kullanıldı. Bu tür testler için çevrimiçi forumlar ve Telegram aracılığıyla iş aldığı da biliniyor.

SBU, WebMoney adlı Rus dijital ödeme hizmetinde kaydettiği hesabı kullanarak hacker’ı izleyebildi. Hacker, Ukraynalı yetkililerin onu takip etmesine yardımcı olan gerçek adresini orada vermişti.Joker 2 Gelecek mi; Ne Zaman Gelecek? Açıklama Joaquin Phoenix’ten Geldi!Joaquin Phoenix, kendisine Oscar ödülünü getiren Joker filmi hakkında konuştu. Ukrayna Ceza Kanunu’na göre, suçlu “Madde 361-1’in 2. Kısmı (kötü amaçlı yazılım veya donanımın kullanımı, dağıtımı veya satışı ile bunların dağıtımı veya satışı için oluşturma) ve Madde 363-1 (telekomünikasyon mesajlarının toplu olarak yayılması yoluyla elektronik bilgisayarların (bilgisayarların), otomatik sistemlerin, bilgisayar ağlarının veya telekomünikasyon ağlarının çalışmasına müdahale)” uyarınca suçlanacak…
Önceki HaberSony’den BRAVIA XR TV’lere PlayStation 5 Etiketi!

Sonraki HaberPopüler Oyun Fall Guys’a Squid Game Benzeri Bir Bölüm mü Geliyor?

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Huawei'den, Samsung'un Galaxy Z Flip 3'üne İddialı Rakip Geliyor

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu