Ana sayfa Güncel Apple’ın Yeni Üssü Campus 2’nin Yeni Görüntüleri

Apple’ın Yeni Üssü Campus 2’nin Yeni Görüntüleri

568
1
PAYLAŞ

Dev şirketlerden Apple, çalışanları için yeni bir merkez üssü yapılması konusunda karar kılmış ve Campus 2 adı verilen projeye 2013 yılında başlamıştı. O günden bugüne dek inşaat çalışmaları devam eden üssün havadan yeni görüntüleri paylaşıldı.

Bilişim dünyasının kuşkusuz birkaç en önemli şirketleri arasında yer alan ve çıkarttığı cihazarla, sistemlerle piyasayı domine etmeyi her zaman başaran Amerika merkezli şirket, şimdi de çalışanları için daha rahat ve konforlu bir yere geçmenin hazırlığında. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde temeli atılan Campus 2, hız kesmeden çalışılarak kısa süre içerisinde kullanılmaya başlanacak.

Tam tamına 176 dönümlük bir alan üzerine kurulan ve toplamda 13 bin çalışanlık bir bütünü içerisinde barındıracak üssün normal şartlar altında 2016 yılının sonlarında kullanıma açılmaı bekleniyordu. Ancak olumsuz hava şartları nedeniyle sağlıklı inşaat çalışmasının devam ettirilememesinden dolayı işler ertelendi. İnşa ile birlikte diğer küçük aksaklıklar da bitişine engel olabilmekte. Havaların iyi duruma gelmesiyle birlikte tekrardan başlandı.

Apple’dan 5 Milyar Dolar Bütçeli Yenilenebilir Enerji Üssü Campus 2

Apple, yeni merkezi için finansmandan kısmayarak 5 milyar dolar gibi büyük bir bütçe ayırdı. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynaklarının da maksimum seviyede kullanımı sayesinde teknoloji ile doğanın bir bütün yakalaması hedeflenmekte. Enerji üretimi için kurulan güneş panellerinin yüzde 70’i kurulmuş
durumda. Hepsi kurulduğu zaman 130 megawatt’lık enerji üretilerek hem maddi hem de çevresel kazanç sağlanacak. Yüzde 80’i yeşil alandan oluşacak Campus 2, özel ziyaretçi merkezi, kafeterya gibi noktalara da alanlar ayırdı. Apple Store‘un da bulunacağı kampüs, 100 bin metrekarelik fitness merkezi ve 120 bin metrekarelik dinlenme salonu da olacak.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK