Ana sayfa İnternet En Hızlı Tarayıcı Opera 43 Yayınlandı

En Hızlı Tarayıcı Opera 43 Yayınlandı

493
0
PAYLAŞ

Web tarayıcıları arasında kayda değer bir kullanıcı sayısına sahip olan Opera, yeni bir sürümünü web dünyasına sunuyor. Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi devler arasında kendisine yer bulmayan çalışan Norveç merkezli firma, gelişim ivmesini arttırarak daha hızlı bir tarayıcıyla pazar değerini ve listelerdek yerini değiştirmeyi hedefliyor. Sayfa hızı olarak insanların en çok dikkat ettiği kritere parmak basarak bugüne kadarki ürettiklerinin arasında en hızlısı olduğu söylenen Opera 43’ü yayınladı.

Google‘ın kendi tarayıcısını devreye sokmasıyla beraber tarayıcı devrimini yaşanırken alternatifler zamanla kan kaybına iyice devam etmekteydi. Diğer firmalar yeni sürümleriyle ve iyileştirmelerle cevap vermeye çalışsalar da tutunmaları oldukça zor oldu. Bu firmalardan birisi de önemli bir kemik kitleye sahip Opera. Beta aşaması tamamlanan sürümünü yayınladığını duyururken bilgisayar tarihinin en hızlısını ürettikleri iddia ediliyor.

Opera 43 İndirme Linki

www.opera.com/tr web adresinden Opera 43 uzantısını alarak yayınlanan sürümü edinebilirsiniz. Özelliklerine baktığımızdaysa ilk dikkati çeken detaylardan birisi klasik bağlantı seçimiydi. Yenilikle beraber bağlantı içerisindeki seçilmek istenen kısım kolaylıkla seçilebilecek. Bunun dışında Instant Page Loading adı verilen diğer özellikse Anında Sayfa Yüklenmesi. Kullanımı ve işleme sistemi ise siz adres satırına daha ziyaret edeceğiniz adresi yazarken tahmin etmesi ve arka planda bu siteyi yüklemesi. Böylelikle adres yazılırken yükleme işlemi başlamış, onay tuşuna bastığınız anda adrese ulaşmış oluyorsunuz.

Opera 43 ile birlikte son ve önemli özellikse Profile Guided Optimizations ismini alan tarayıcının açılması, yeni bir pencere açma süresinin minimize edilmesi. Verilen bilgiye göre bu süre yüzde 13’lük bir hız kazanmış. Aynı zamanda bu özelliği kullanan bir diğer tarayıcı ise Chrome olmuştu ve yüzde 16’lık bir artış yakalamıştı.

BİR CEVAP BIRAK