Ana sayfa Bilgisayar Lenovo, Sanal Gerçeklik VR Destekli ThinkPad P71’i Duyurdu

Lenovo, Sanal Gerçeklik VR Destekli ThinkPad P71’i Duyurdu

454
0
PAYLAŞ

Dünyanın en önemli bilgisayar ve aksesuar üreticilerinden Lenovo, yeni bir göz alıcı üretimle daha piyasaya çıktı. Çalışmaları gereği yüksek performans değerlerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için geçtiğimiz yıllarda çıkarmaya başladığı ThinkPad serisine bir tane daha eklendi ancak bu sefer VR sanal gerçeklik desteği de var.

Masaüstü bilgisayarlardan ziyade dizüstü bilgisayarların kullanışlı olmasıyla beraber imalat prensiplerinde zamanla değişime giden Çin merkezli şirket, ThinkPad adıyla üretmeye başladığı dizüstü bilgisayarlarda daha farklı bir kesime hitap etmeye başlamıştı. Bu başlangıç beraber şimdi de üç modelle daha alternatiflerin sayısını çoğalttı. Lenovo ThinkPad P71 adındaki bu cihaz pek çok kullanıcının ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilecek kapasitede.

Lenovo ThinkPad P71’in Özellikleri Nelerdir?

Performans ihtiyacı duyan kullanıcıları hedefleyen bilgisayar, çeşitli film düzenlemeleri, sanal gerçeklik çalışmaları ve mühendislik dallarındaki spesifik çalışmalar için üretildi. P71, VR desteği sayesinde anlatılanlardan da fazlasıyla insanların deneyimine geliyor. Sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift VR ve HTC Vive ile problemsiz bir şekilde çalışabilmekte.

İç kısmında ise Intel firmasının Kaby Lake formatındaki yeni nesil Xeon E3-v6 işlemcileri kullanılırken grafik kartında Nvidia firmasının Quadro P5000M modeli yerleştirilmiş. Ekran boyutu ise 17 inç büyüklüğünde olan dizüstü bilgisayarın 4K çözünürlüğe sahip bir ekranı var. 3,4 kilogram ağırlığındaki ThinkPad P71, 64 GB kapasitesinde RAM ve depolama alternatifleriyle raflarda yerini alacak. 2017 Nisan’da bilişim marketlerden edinilebilecek olan bilgisayarın etiket fiyatı 1850 dolar.

BİR CEVAP BIRAK