Ana sayfa Mobil Swarm Arkadaşlık İsteklerine Sınırlama Getirdi

Swarm Arkadaşlık İsteklerine Sınırlama Getirdi

473
0
PAYLAŞ

Son yılların en fazla tercih edilen uygulamalarından Swarm yeni bir güncellemeyle beraber değişikliğe gitti. Konum uygulamaları arasında başı çekerken gerek kullanıcı ihtiyaçlarına gerekse gelişimi engelleyeceği düşünülen noktalara basarak değişimlere adım atarak yenilikler kullanıcılara sunuluyor, arkadaşlıklara getirilen sınırlamalar da bunlardan biri.

Gidilen yerlerde, mekanlarda check-in yapılarak arkadaş listesindekilere veya diğer farklı sosyal paylaşım platformlarındaki hesaplarınızda bulunduğunuz yeri paylaşmanızı sağlayan Swarm sayesinde etkinlikler dahi hazırlanabiliyor ve çevredekilerle rekabet edebilme imkanı tanınıyor. Sosyal bir uygulama olarak hayatımıza giriş yapan uygulamanın arkadaş olma özelliğine gizlilik güncellemesi geldi.

Swarm’da “Sadece Arkadaşlarının Arkadaşları” Ne Anlama Geliyor?

İnternette zamanla daha da bireyselleşmeye ve kişisel gizliliğine önem verilmeye başlandı. Böylece insanlar paylaşımlarının sadece istediği kişiler tarafından görünmesini sağlıyor ve iletişim kurmak istemediği kişilerin alanına girmemiş oluyor. Swarm da kullanıcılarının gizlilik ihtiyaçlarını göz önünde tutarak arkadaş istekleri için radikal bir karar aldı. Gizlilik ayarları kısmına gelen güncelleme ile birlikte artık arkadaş istekleri tanıdıklarla sınırlandırılabiliyor. Çevrenizdeki tanıdığınız kişilerin veya tanıma ihtimaliniz bulunan kişiler dışında hiç kimse arkadaşlık isteği gönderemeyecek.

Güncelleme öncesinde gizlilikte “herhangi bir kişi” ifadesi yer alırken artık “sadece arkadaşlarının arkadaşları” yer alıyor ve bu seçenek sayesinde ortak arkadaşınız bulunmayanlar sizle iletişime geçemeyecekler.

BİR CEVAP BIRAK