Ana sayfa İnternet Adil Kullanım Kotasının Kaldırılma Tarihi Açıklandı

Adil Kullanım Kotasının Kaldırılma Tarihi Açıklandı

535
0
PAYLAŞ

İnternet kullanıcıların belki de en fazla sitem ettiği konulardan biri olan adil kullanım kotası AKK’nın kaldırılmasıyla alakalı olarak devletin önemli ismi kaldırılacağı tarihi açıkladı. Hızın artmasına rağmen sınırsız internet kullanıcıları için dahi var olan kullanım kotası için kollar sıvanmış durumda. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı‘nın açılışına katılan Ahmet Arslan, adil kullanım kotası hakkında ciddi kararlar alındığını ve bunlar için ilk adımların önümüzdeki aylarda atılacağını. Tamamen kaldırılacağı tarihin ise çok ilerisi olmadığını vurguladı. Ancak kademeli olarak sistemin istenilen hale getirilebileceğinden bahsedip zamanla vatandaşların arzu ettiği kullanım konforuna ulaşılacağını söyledi.

Sürecin başlamasından itibaren insanların yaşayacağı mağduriyeti de en aza indirmek için aldıkları karar hakkında da bilgi verdi. Konuşmaya başladığında ilk olarak internet için son yüzyılın en önemli icatlarından olduğunu söylerken 14 sene öncesi 22 binlik abonenin şuan 60 milyonlara ulaştığını ifade etti.

Adil Kullanım Kotası AKK 2017 Mayıs Ayında Kaldırılıyor

Ulaştırma Bakanı, adil kullanım kotası kaldırma sürecinin başlangıcını Mayıs ayında yapacaklarını 2018 yılının sonunda ise AKK tamamen kaldırılacağı tarih konusunda bilgi verdi. Bununla beraber mağduriyetlerin giderilmesi adına süreç başladığı andan itibaren gece kullanılan internet artık adil kullanıma dahil olmayacak. İnternetin günümüzdeki önemine vurgu yaparak yeni bir kültürel ortam olduğunu, özgürlüğün, gerçeğin ve ekonominin yeni pazarı haline geldiğini anlattı.

BİR CEVAP BIRAK