Ana sayfa Sosyal Medya Facebook, Snapchat’in Filtre Özelliğini Taklit Etti

Facebook, Snapchat’in Filtre Özelliğini Taklit Etti

404
0
PAYLAŞ

Bir üniversite öğrencisinin kurduğu arkadaşlık sitesinden zamanla dünyanın en güçlü ağ statüsüne erişen Facebook her geçen gün alanını ve kar marjını genişletiyor, arttırıyor. Kendisine rakip olarak gördüğü veya bünyesine kattığında daha ileriye gideceğini düşündüğü tüm markaları bir bir satın alırken sadece Snapchat’i alamıyor. Bu nedenle de bu uygulamadaki ilgi çekici özellikleri klonlamaya yani taklit etmeye başladı.

Son yılların en popüler uygulamalarından Snapchat, aniden ciddi bir büyüme potansiyeli gösterdi ve kullanıcı ağını kısa sürede milyonlara çıkardı. Bunun farkında olan Facebook da harekete geçerek bol sıfırlı tekliflerini yapsa da istediği sonucu alamadı. Telafi çözümünü ise aynı detayları kendi uygulamalarında kullanarak veya yenilerini piyasaya çıkartarak buldu.

Geçen aylar içerisinde duyurulan bir yenilikle hikayeler özelliğinin neredeyse tıpa tıp aynısı Instagram üzerinden kullanıma sunulurken sosyal medyanın en güçlü firması şimdi de Snap’le benzerlik taşıyan Flash uygulamasını duyurdu. Flash ile beraber arkadaşlarınıza fotoğraflar ve videolar gönderebiliyor aynı zamanda içeriğe de çeşitli yüz filtreleri dahil edebiliyorsunuz.

Yeni işiyle bir anda gündeme oturan şirket sadece Android sahiplerinin kullanımına sundu. iOS işletim sistemi için ne zaman aktif olacağı ise bilinmiyor. Filtre özelliğinin taklit edilmesiyle piyasadan bir tepki alıp alınamayacağı da bilinemezken Snapchat gelişmeyle beraber yargı yoluna da başvurabilir. Çünkü üzerinden çok kısa süre geçmeyen Instagram canlı yayın özelliği de Periscope‘un klonlanması olarak görülmüş ve tepki toplamıştı.

BİR CEVAP BIRAK