Ana sayfa Güncel Samsung’un Batarya Fabrikasında Yangın Çıktı

Samsung’un Batarya Fabrikasında Yangın Çıktı

435
0
PAYLAŞ

Güney Kore merkezli bilgi ve iletişim teknolojisinde önde gelen şirketler arasında yer alan Samsung yeni bir depremle sarsıldı. 2016 yılının yaz aylarında teknoloji marketlerde satılmaya başlanan Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonunun bataryalarının üretildiği Çin’deki fabrikada yangın çıktı.

Batarya konusunda özellikle Note 7 ile birlikte çok önemli bir problem yaşayan ve marka prestijinde kayba uğrayan firmanın Çin Tianjin şehrindeki batarya imalat fabrikasının atık kısmında yangın çıktı. Samsung  SDI ismindeki fabrikada çıkan yangının batarya üretim noktalarına ulaşmadığı ve kısa süre içerisinde kontrol altına alındığının bilgisi verildi. Galaxy S8 modeliyle piyasada tekrardan zirvelere yerleşmek isteyen Samsung bu tarz bir aksaklıkla da baş etmek zorunda kaldı.

Yaşanan tahlisiz olayla alakalı olarak Samsung SDI fabrika yetkilisi Shin Yong-doo‘nun yaptığı açıklamada, yangının gerçekleştiğini doğruladı. Ancak üzerinden çok fazla zaman geçmeden kontrol altına aldıklarını, olay yerinde 19 itfaiye aracıyla 110 itfaiye görevlisinin başarılı müdahalesiyle söndürdüklerini belirtti.

Maddi bir kayıpla karşı karşıya kalan dünya devini sevindiren durum ise yangının atık deposuyla sınırlı kalması ve bataryaların üretildiği operasyon noktalarda herhangi bir zaiyat yaşanmaması oldu. Şuan için SDI yetkilisi dışında Samsung merkezindeki yetkililerden bir açıklama gelmezken gelen son bilgiler neticesinde hem yaşanan yangını hem de Galaxy Note 7’deki batarya sorunu ile kullanıcılarını uğrattığı hayal kırıklığını unutturmak için bir sonraki akıllı telefon modelinin çalışmalarına hız verdiği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK