Ana sayfa Bilgisayar Thermalright’dan Isınan Bilgisayarlar İçin Yeni Soğutucu

Thermalright’dan Isınan Bilgisayarlar İçin Yeni Soğutucu

408
0
PAYLAŞ

Günümüzdeki bilgisayar kullanımı oranı ve yapılan işler, oynanan oyunlar düşünüldüğünde cihazdan beklenen ilk şey performans oluyor. Pek tabii ki yüksek performans ihtiyacıyla beraber donanımların bunu karşılaması da gerekiyor. Yüksek tempoda çalışan donanımların ısınma problemi, bilgisayarların fazla ısınması günümüzün modern teknolojik problemlerinin başında geliyor. Bu nedenle kullanıcılar üst seviye soğutuculara yönelerek sorunlarını çözmek istiyor. Thermalright da şık ve kaliteli çözümlerinden bir yenisini daha piyasaya sürdü.

Yüksek seviye soğutucuların üreticisi, yüksekliği AXP 100H modeliyle aynı olan ve iyileştirme yaparak performansını arttırdığı çözümünü tanıttı. Kalitesinin yanısıra renk bütünüyle de uyum çalışırken gözlerinize de hitap edecek.

Thermalright daha çok kompakt sistemlere hitap ederek imalat yaparken tasarımlarını da uyumlu çalışacağı anakart ve donanım bütünlerine de dikakt ediyor. Bir önceki üretim olan AXP 100H serisine bakıldığında 7 milimetre daha yüksek. Bunun nedeni ise satışa çıkan son anakartlardaki VRM’lerin soğutucuyla uyumu yakalaması için ufak bir yükselti değişikliği gerekliydi.

ASUS marka ROG ürünleri için çalışma uyumuyla birlikte renk bütünlüğünün de sağlanması için siyah ve kırmızı renkler seçilmiş. Havalı soğutmada 6 tane 6 milimetre kalınlığına sahip bakır ısı borusu kullanılırken fandaki esnekliği arttıracağı düşünülen Enhanced Fan Mount ismindeki bir aparat da dahil edilmiş. Özellikle yüksek performans ihtiyacı duyan kullanıcıların aldığı bilgisayarlar için tercih edilebilecek olan soğutucunun son dönemlerde üretilenler arasında zirveye yakın bir noktada olduğu söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK