Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Canlı Yayınında Bir İntihar Daha

Facebook Canlı Yayınında Bir İntihar Daha

466
0
PAYLAŞ

Sosyal medyanın günlük hayattaki kullanımı arttıkça insanların kendisini en kolay şekilde ifade ettikleri platform haline geldi. Çeşitli paylaşımlar ve yorumların yanısıra teknolojinin yakaladığı gelişmeyle artık canlı yayınlar da yapılabiliyor ve insanlar internetteki arkadaşlarıyla böyle de iletişim kurabiliyorlar. Elbette tüm imkanlar her zaman olumlu yönde kullanılmıyor veya sonuçlanmıyor. Geçtiğimiz senenin sonuna doğru Facebook canlı yayınında bir genç sevgilisinden ayrıldığı için intihar etmişti. İntihar vakalarının biri daha Yalova’da yaşayan bir gencin intiharı yine aynı nedenle canlı yayında gerçekleşti.

Osmaniye’de yaşayan 22 yaşındaki Erdoğan Ceren av tüfeğini karnına dayayarak intihar etmiş ve bunu Facebook üzerinden canlı bir şekilde paylaşmıştı. Şimdiyse Yalova Safran’da 18 yaşındaki Oğuzhan Kaloğlu Facebook’tan başlattığı canlı yayında intihar etti.

Profil hesabından yaptığı son paylaşımında eski sevgilisine seslenen Kaloğlu, “Allah’a emanet olun hepiniz” ifadelerini kullanırken sosyal medya ağındaki hesabıyla engellendi. Av tüfeğiyle karnına nişan aldıktan sonra sesi duyan annesi ve babası odaya girdiler ve oğullarını yerde gördüler. Hemen hastaneye kaldırılan genç yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşanan bu tarz olaylarda ve canlı yayınlarda vatandaşların intihar şüphesi taşıdığını gözlemlediği anda yetkililerle iletişime geçmesi ve videoların bir an önce şikayet etmesi gerekiyor. Böylece bu üzücü olayların önüne geçilebilir.

BİR CEVAP BIRAK