Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 Build 15031 Sürümünün Özellikleri Yayınlandı

Windows 10 Build 15031 Sürümünün Özellikleri Yayınlandı

476
0
PAYLAŞ

Bilgisayar teknolojisinin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahiplerinden Microsoft, öncülüğüne ve yatırımlarına devam ederek büyüyor. Bilişimin vardığı nokta tartışılmazken kendisi gibi büyük şirketler de yavaş yavaş zirveye ulaşıyorlar. Dünya devi şirket, ivmesini arttırmayı planlarken halihazırda var olan sistemlerini de güncelleyerek farkını ortaya koymak istiyor. Windows 10 isimli bilgisayar işletim sisteminin yeni sürümü Build 15031’in yeni özellikleri bekleyenler için şimdiden paylaşıldı.

Geliştiriciler için yayınlanan 15031 sürümünde belki de yıllardır beklene özellikler var. Konforuna ve rahatlığına düşkün kullanıcılar için bu sefer kolları sıvayan geliştiriciler, sürümün önizleme yapısını yayınladı. Build versiyon olduğu için şimdilik geliştiricilerin tecrübesinden faydalanılacak.

Önizleme yapısının gün yüzüne çıkması ile birlikte Windows 10’daki yeni özelliklere öncelikle geliştiricilerin bakmasını tercih eden firma, deneyim keyfini üst seviyelere çıkaracak yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

Windows 10’un Yeni Özellikleri Neler?

İlk olarak dikkatlerden kaçmayan yenilik resim içinde resim özelliği. Çoklu pencere yapısıyla her daim bilgisayar kullanıcılarından takdir toplarken çıtayı bir seviye daha ileri taşıyarak küçük pencereler halinde işlem seçeneği sunuyor. Artık herhangi videoyu veya uygulamayı ufak pencereler gibi açabiliyor ve ekrana sabitleyebiliyorsunuz. Böylelikle bir taraftan işinizi yaparken diğer tarafdan da film, video izleyebilir ya da görüntülü olarak görüşme yapabilirsiniz.

Bir başka özellikse dinamik kilit. Akıllı telefonunuzla Bluetooth bağlantısını kullanarak Windows 10 bilgisayarınızı eşleştirebilirsiniz ve cihazdan uzaklaştıkça da otomatik kilitlemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK