Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Lite Aylık 200 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Facebook Lite Aylık 200 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

456
0
PAYLAŞ

Ülkemizde başta olmak üzere birçok dünya ülkesinde de sosyal medya ağı her gün genişliyor. Bir 10 yıl öncesine göre sadece sosyal medya değil internet kullanımı bile bir hayli azken yaş aralığı fark etmeskizin tüm insanlar bu platformlarda kendilerine sunulan ifade imkanından faydalanıyor. Gerek arkadaşlarıyla iletişime geçen sivil vatandaşlar gerek büyük kurumlar gerekse ünlü simalar. Kullanım oranları artarken paralel olarak paylaşımlar da veri boyutları da artıyor. Bununla birlikte birçok kişinin veri kotası hızlıca dolarken kaliteden ödün vermek istemeyenlerse çözümünü bulmak istiyor. Facebook şirketi de harekete geçerek kullanıcılarının daha az veri kaybıyla daha fazla gezinti yapabilmeler için Lite uygulamasını hazırlamıştı. Öylesine etkili bir adım olmuştu ki kısa sürede ilgiyle karşılanmıştı. Şimdiyse 200 milyon aylık kişi sayısına ulaşması da firma için sevindirici bir haber oldu.

Gelişimini tamamlamış ülkelerden ziyade gelişmekte olanlarda mobil internet ücretleri bir hayli fazla. Eğer ki paketinizde belirlenen kotayı aşmışsanız faturanın miktarı inanılmaz rakamlara ulaşabiliyor. Bu nedenle geliştirici şirketler de kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak adımlarını atıyor. Facebook Lite Uygulaması sayesinde en büyük sosyal platformda rahatlıkla gezilebiliyor. Tercih sebebi olurken aylık yüz milyonlarca kişinin talebiyle karşılaştı.

Mobil uygulama hakkında konuşan Facebook COO’su Sherly Sandberg yaptığı açıklamada aylık kullanıcılarının 200 milyonu aştığını ve böylece önemli bir başarıya imza attıklarını söyledi. Düşük bant genişliği ile önceki problemlerin birçoğundan kurtulurken iletişim keyfini iki kat arttırdığının altını çizdi. Coğrafik olarak yavaş hücresel ağa sahip olan bölgedeki insanların da diğerleri kadar kaliteli bir işleve sahip olmasını istediklerini ve bunu başardıkları için mutlu olduklarını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK