Ana sayfa Bilgisayar Intel Core i7-8700K İşlemcisinin Özellikleri Sızdırıldı

Intel Core i7-8700K İşlemcisinin Özellikleri Sızdırıldı

561
0
PAYLAŞ

Alanındaki bir diğer rakiple beraber işlemci üretiminde başı çeken ve bilgisayar üreticilerinin en fazla tercih ettiği markalar haline gelen Intel, teknolojideki büyüme ivmesine ayak uydurarak her geçen gün imalatına hız veriyor. Kısa bir süre öncesinde 7. nesil olarak tabir ettiği Kaby Lake işlemcileri piyasaya verilirken yeni işlemcisi Core i7-8700K Canon Lake işlemcilerini de bitirmeye yaklaştı. Her gelişmede yaşadığı gibi bilgi sızdırlamaları yine oldu ve işlemcinin özellikleri bir bakıma tanıtılmış olundu.

İşlemci ağacının tepesindeki model gibi görülen yeni versiyonda dikkat çekici özellikler mevcut. Hem seleflerinden bir adım ileride olacakken hem de güncel teknolojiyle donanmış performans yıldızı olacak. Çıktığı gibi karşılaştırmaları yapılacakken daha çıkmadan rakipler tarafından ele alınmaya ve incelenmeye başlandı.

Intel Core i7-8700K İşlemcisinin Özellikleri Neler?

İlk etapta AMD Ryzen riskiyle karşılaşan Intel firması, gelecek işlerinde sürekli sıkı bir işleyişten geçecek. Geçtiğimiz aylar içerisinde bir önceki işlemci ağacını piyasaya sürerek varlığını daha da çok hissettirirken yenileriyle Moore Kanunuları‘nı ilerletecek.

Kaby Lake ile Skylake arasında önemli bir mimari değişim söz konusu olmazken 8. nesili temsil eden Cannon Lake ise üretim sürecinde ciddi yenilikler var. Moore etkisiyle iki yılda bir olmak üzere ikiye katlanacak transistör sayısı kuramı uygulayacağı konusunda tahminler mevcut. Mimari yapısıyla ilgili 14nm üretimden gelişmiş olacağı düşünülüyor. Öncekilerine göre yüzde 15’lik bir performans artışı da yine beklentiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK