Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy S8’in Asistanı Bixby Yeni Özellikleri

Samsung Galaxy S8’in Asistanı Bixby Yeni Özellikleri

412
0
PAYLAŞ

Güney Kore merkezinden yönetilerek dünyadaki teknoloji pazarının önemli bir bölümün hükmeden ve birkaç rakibiyle birlikte nirvanadaki meyveleri toplayan Samsung, hiç durmadan gelişimine devam ediyor. Gerek yeni model cihazlarıyla gerekse var olan cihazlarına ek tavsiyelerle kullanıcılarını memnun etmek de istiyor. Aynı zamanda sanaldaki adımlarına da yenilerini ekleyerek güncel konforu yakalamanın peşinde. Şimdi de büyük iddiayla piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy 8 için hazırlanan ve lanse edildiği andan itibaren ilgi gören sanal asistan Bixby hakkında yeni detayları gün yüzünüe çıktı.

2017 içerisinde kullanıcıların deneyimine sunulması beklenen Bixby asistanı için haber akışı hızla devam ediyor. Yeni model telefon için düşünülen kadar önemli bir gelişme olmasa da kendi alanındaki etkisi büyük olacaktır. Hatta kısa bir süre önce Samsung yetkilileri harekete geçerek marka başvurusunda dahi bulundular.

Yöneticiler, bünyesine almak istediği asistan için Avrupa Ticari Marka ve Tasarım Ağı‘na giderek ticari marka başvurusunda bulunup resmi süreci de başlatmış oldu. Diğer şirketlerle yaşadığı kopya ve taklit problemlerini tekrar yaşamak istemeyen firma, artık adımlarını daha sağlam atıyor.

Sadece akıllı telefonlarda değil masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde dahi kullanılması planlanan Bixby için B harfine benzeyen bir logo tasarlandı ve onun için de başvuruda bulunuldu. Bu hukuki ve tescil süreçlerinin ardından yeni özellikler de teknoloji tutkunlarıyla buluştu.

Bixby Özellikleri Nelerdir?

Önceden de bilinen 7 ile 8 arasındaki dil desteğiyle beraber insanları yeni, güzel ve etkileyici bir sanal asistan deneyimi bekliyor. S voice tabanlı asistan, geliştiricilerin sarf ettiği çabayla birlikte merkezdeki hava da bunu hissettiriyor.

BİR CEVAP BIRAK