Ana sayfa Güncel En Değerli Tesla

En Değerli Tesla

300
0
PAYLAŞ

Bugünki piyasa değeri 51.75 milyar dolara kadar ulaşan Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, General Motors’u arkasında bırakarak ABD’nin en değerli firması oldu.

New York borsası günlük değerlerine göre bugünki hisse başına düşen değeri 313.73 dolara kadar çıkan ve piyasa değerini 51.75 milyar dolara çıkaran Tesla, ABD’de bir numara olan General Motors’u geçerek ülkede bir numara olmayı başardı. General Motors’un hisse başına düşen değeri ise New York borsasında bugün en yüksek 34.12 dolardan işlem görürken, General Motors’un piyasa değeri 50.44 milyar dolarda kaldı. Böylece, General Motors’un piyasa değerini geride bırakan Tesla, ABD’nin en değerli otomotiv firması oldu.

Araç Teslimini %69 Arttırdı

Tesla’nın bu yılın ilk çeyreğinde teslim ettiği araç sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 69 yükselerek 25 bine ulaştığına ve bu alanda şirketin kendi içinde bir rekor kırdığına işaret eden uzmanlar, yatırımcıların firmanın geleceğine güvendiğini, bu nedenle de şirketin hisselerine talebin arttığını belirtiyor.

BİR CEVAP BIRAK