Ana sayfa İnternet Facebook ‘Yakınlardaki Arkadaşlar’ Özelliğini Değiştiriyor

Facebook ‘Yakınlardaki Arkadaşlar’ Özelliğini Değiştiriyor

463
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devi olan Facebook yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Nearby Friends (Yakındaki Arkadaşlar) özelliğinin kişilerin gizlilik endişeleri gerekçesiyle yenileme kararı aldı. Yakındaki arkadaşlar özelliği sayesinde arkadaşınızın dünya üzerinde hangi ülke, hangi şehir, hatta hangi semtte olduğunu bile öğrenebiliyordunuz. Ancak bu durum karşıdaki kişinin özel hayatına girilmiş olarak da algılanabilir. Bu durumu inceleyen Facebook yöneticileri ufak çaplı bir değişikliğe gitme kararı aldı. Bundan böyle Facebook kullanıcıları arkadaşlarının tahmini olarak ne kadar uzaklıkta olduğunu görebilecekler.

Gizlilik endişesi yaşayan Facebook kullanıcıları için büyük ölçüde olumlu bir değişim oldu. Bu özellik sayesinde Facebook’un Yakınlardaki Arkadaşlar sekmesini de ön planda olacağı anlaşılıyor.

Wave özelliği

Sosyal medya devi Facebook’un Wave adını verdiği yeni bir özelliği de kullanıma sunmaya hazırlandığı konuşuluyor. Wave uygulaması sayesinde yakınlarınız da bulunan arkadaşlarınıza bildirim atabilme imkanınız olacak. Bu bildirim adete bir el sallamasına benzer olacak.

BİR CEVAP BIRAK