Ana sayfa Bilgisayar İnternetten Alışveriş Yapanlara Sanal Kart Uyarısı

İnternetten Alışveriş Yapanlara Sanal Kart Uyarısı

405
0
PAYLAŞ

Dışarı çıkıp mağaza mağaza dolaşmaktansa internetten alış veriş yapmak oldukça mantıklı bir durum. Ancak internet üzerinden yapılan alış verişlerde zorunlu olarak ödeme işlemleri kredi kartı üzerinden gerçekleşmektedir. Peki kredi kartı bilgilerimizi internette belirtmek ne denli güvenilir ?

Hızla gelişen teknoloji ile çok sayıda vatandaşın oturduğu yerden alışveriş yapmasını sağlayan internet üzerinden alışveriş, beraberinde sorunları da getiriyor. Uzmanların internetten kredi kartı ile yaptıkları alış verişlerde sanal kart kullanmaları gerektiğini belirtti. Neden olarak ise bilgilerin kopyalanabileceği öne sürüldü.

Bilgiler kopyalanabilir

Kredi kartlarının kopyalanması ve kart üzerinde yazan bilgilerin başkasının eline geçmesi gibi durumların yaşandığı günümüzde, internet üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı yerine sanal kredi kartlarının kullanılmasının doğabilecek olumsuzlukların önüne geçeceği belirtti. Sanal kart sayesinde kendi kart bilgileriniz korunacaktır. Sanal kart kullanımı ise oldukça kolay. Harcama yapacağınız parayı hesabınızdan sanal karta aktarıp, sanal kart üzerinden alış veriş yapma şansınız olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK