Ana sayfa Mobil Xperia XA Serisi Android Güncellemesi Durduruldu

Xperia XA Serisi Android Güncellemesi Durduruldu

374
0
PAYLAŞ

SONY’nin bir yıl önce piyasaya sürdüğü Xperia XA ve Xperia XA Ultra, kısa süre içerisinde yüksek satış performansına ulaştı. Bunun üzerine yetkililer tarafından yapılan açıklamada cihaza Android güncellemesinin geleceği ve kullanıcıların içinin rahat olacağı belirtildi. Nitekim SONY sözünü tuttu ve piyasaya sürdüğü cihazına 6 ay sonra Android 7.0 güncellemesini yaptı.

Geçtiğimiz günlerde ani bir karar alan firma, cihazlara gelen güncellemeyi iptal etti. Yaptığı açıklamada şu ana kadar güncellenen cihazlarda herhangi bir sorun olmayacağı fakat şu an için güncelleme yapmanın mümkün olmadığı belirtirdi. Bu konuda detaylı bir açıklama yapılmazken, teknik bir sorundan dolayı performans düşüklüğü olduğu tahmin ediliyor.

Xperia XA ve Xperia XA Ultra için gelen Android 7.0 güncellemesi ile birlikte cihazda yaşanan ufak performans kayıpları firmayı dağıtımı askıya almasına yöneltti. Resmi açıklamada, şu an için yazılımsal olarak çalışmaların yapıldığı ve en kısa sürede askıya alınan güncellemenin tekrar tüm kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

 

BİR CEVAP BIRAK