Ana sayfa Mobil iPhone 8’i Bekleyenler için Kötü Haber!

iPhone 8’i Bekleyenler için Kötü Haber!

379
0
PAYLAŞ

Eylül ayında lansmanının yapılması beklenen iPhone 8 için ardı arkası kesilmeyen kötü haberler gelmeye başladı. Bunlardan birisi direkt olarak üretimi etkileyen bir sorun. 

iPhone 8 bekleyen kullanıcıları üzecek olan bu sorun, üretimde baş gösteren aksaklıklar. Daha yeni teknolojiler kullanmak isteyen Apple, bu yüzden ekranda OLED teknolojisini tercih etti. Üretimini ise Samsung’a ait olan Samsung Display’in yaptığı OLED ekranlarda üretiminin çok yavaş olması eylül ayına kadar yeterli stoka ulaşılamayacağını gösteriyor.

Sızdırılan haberde Samsung Display’in OLED ekran üretiminde çok yavaş kaldığı ve bu yüzden eylül ayına kadar ancak 4 veya 5 milyon adet iPhone 8 üretilebileceği vurgulanıyor. Bu alanda çok fazla rakibi olmadığı için tekel haline gelen Samsung Display böylece Apple’ı da doğrudan sıkıntıya sokuyor.

Şu ana kadar verdiği tarihten asla geri dönmeyen Apple, stok sorunundan dolayı eylülde çıkmasını planladığı iPhone 8’i daha ileri bir tarihe atabilir. Şu an için resmi bir açıklama gelmese de sızdırılan fotoğraflar ve gelen bilgiler ışığında önümüzdeki günlerde heyecanlı haberlerin geleceğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK