Ana sayfa Güncel iPhone 8 Plus Patladı

iPhone 8 Plus Patladı

237
0
PAYLAŞ

Dünya telefon devlerinden birisi olan Apple yeni sürümü olan iPhone 8 Plus telefonunda sıra dışı bir sıkıntı yaşadı. Yurt dışında birçok ülkede satışa sunulan telefon şarj olurken patladı.

Başta Tayvan olmak üzere dünya genelinde birden fazla pazara sunulan telefon ilk kazasını yaşadı. Yeni gelen özellikler sayesinde birçok insan tekrardan iPhone serisi telefonlara talep gösterirken Tayvan’da yaşanan patlama olayı başta Tayvan halkı olmak üzere birçok insanı telefonu satın alma konusunda bir adım arkaya atmasına sebep oldu.

Tayvan medyasında yer alan habere göre Taichung şehrinde hayatına devam eden Wu isimli bir kişinin satışa sunulduğu günün hemen ertesinde yani 23 Eylül 2017 tarihinde satın aldığı altın renkli 64 GB iPhone 8 Plus model telefonu şarj olurken patladığını iddia etti. Herhangi bir şekilde çakma olarak adlandırılan bir şarj aleti kullanmadığı belirten Wu, telefonumu şarja koyduktan 3 dakika sonra patladığını belirtti. Ayrıca uzun yıllardır iPhone kullanan Wu daha önceki iPhone’larda böyle bir sorun yaşamadığı ve bu durumda mağdur olduğunu söyledi. Tayvan medyasına göre patlamaya uğrayan telefonun daha detaylı incelenmesi için fabrikaya gönderildiği de belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK