Ana sayfa Güncel Facebook Yüz Tanıma Özelliği Geliyor

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Geliyor

360
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devlerinden birisi olan Facebook iPhone telefonlarda kullanılan yüz tanıma özelliğini kendi bünyesinde de kullanmak için kolları sıvadı.

Facebook Yüz Tanıma Sistemi ile kişisel ve kurumsal olarak kullandığınız hesabınızı geri elde edebilmek adına bir çeşit güvenlik önlemi olarak geliştirime kararı aldı. Şu an için e-posta veya sms yoluyla insanlar kendi hesaplarını geri kazanmak adına girişimde bulunabiliyordu. Diyelim ki e-posta şifrenizi unuttunuz ve herhangi bir şey yapamıyorsunuz veya telefonunuza bir zarar geldi ve açılamayacak duruma düştü. Bu tarz sıkıntılar yaşadığınız da facebook hesabınıza geri dönebilmek oldukça güç bir duruma düşüyor. Yüz tanıma sistemi sayesinde bu işlemleri çok daha hızlı yapabileceksiniz. Opsiyonel olarak kullanılacak bu özellik sizin sadece bireysel telefonunuzdan etkin bir şekilde kullanılabilecek.

Yüz tanıma teknolojisi başarılı ve verimli bir şekilde çalışırsa Facebook yetkilileri bunu daha büyük kitlelere paylaşıma açmayı planlamakta. Tabii bu konuda oldukça hassas olmaları gerekmekte, gelişen teknoloji ile birlikte hacker olarak adlandırılan bilgisayar korsanları yüz tanıma teknolojisini çözüp kişilerin hesaplarına el koyabilir.

BİR CEVAP BIRAK