Ana sayfa Güncel Ukrayna’da CTech’e İlgi Büyüyor

Ukrayna’da CTech’e İlgi Büyüyor

227
0
PAYLAŞ

İnsansız hava araçlarının haberleşmesi için kullanılan milli ve özgün haberleşme terminalleri Ukrayna’da büyük ilgi gördü.

Ukrayna İlgi İle Karşıladı 

CTech şirketi, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 14’üncü Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarında, İHA ve SİHA’larda kullanılmak üzere geliştirdiği haberleşme terminallerini sundu.
Yetkililerin yaptığı açıklamalara göre, CTech geliştirdiği ve ürettiği ürünlerini Ukrayna’da ilk defa kamu oyuna tanıttı. CTech’in yapılan görüşmelerde ilk olarak UFUK-C10 hakkında olmak üzere uydu haberleşmesi ve 4.5G ile mobil görüntü transferini sağlayan MODEO ile ilgili Ukrayna Savunma Bakanlığı yetkililerine verdiği bilgiler oldukça sıcak karşılandı.
İHA’lar için güvenli haberleşme CTech mühendisleri tarafından harcanan büyük emekler doğrultusunda tasarlanan ve dünya çapında yüksek teknoloji kullanılarak, yüksek güvenlikli şekilde geliştirilen uydu haberleşme terminalleri, hava platformlarının operasyon radarını ve etkinliğini yüzlerce hatta binlerce kilometreye kadar uzatabilme fırsatını sunuyor.
Bu çalışmaların bir sonucu olarak, başta ülkemizde geliştirilen insansız hava araçları olmak üzere hem yerel ve hem de uluslararası seviyede askeri ve sivil hava araçlarında kullanılmak üzere üretilen hava uydu terminali, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 14’üncü Uluslararası Silah ve Güvenlik Fuarı’nda (Arms and Security 2017) sergilendi.
Fiber altyapıya ihtiyaç duymadan fiber hızında iletişimi sağlayacak CTech’in fuarda sergilediği bir başka önemli ürünü de tanıtımını yakın zaman içerisinde yaptığı, 5G’nin kullanıma girmesiyle gelişecek, akıllı şehir uygulamalarında kullanılabilecek milimetre dalga boyunda çalışan radyo link cihazı olarak açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK