Ana sayfa Güncel Android Uygulamalarında Şimdi Dene Seçeneği

Android Uygulamalarında Şimdi Dene Seçeneği

304
2
PAYLAŞ

Şüphesiz hepimiz şu uygulama nasıl, işime yarar mı gibi soruları oldukça fazla kullanmaktayız. Bunun için yapabileceğiz tek şey o uygulamayı indirmek ve denemek. Eğer beğenirsek onu kullanmaya devam ederiz, beğenmez isek sileriz. Ancak bu sırada internet paketimizden yüklü bir orandan kullanmamız gerekebilir. O zaman uygulamayı indirmeden nasıl öğrenebilirim iyi mi kötü mü diye. Şimdi bu sorunuza çözüm bulacağız.

Şimdi Dene Seçeneği

Google Play Store üzerindeki uygulamalardan oldukça verimli olacak bir fikir üretti. Google’ın bazı yerlerde kullandığı Instant Apps özelliği artık Play Store’da da etkin bir şekilde kullanılacak. Bu özellik sayesinde android kullanıcıları diledikleri uygulamayı indirmeden önce Şimdi Dene diyerek uygulamayı indirmeden deneme fırsatı olacak.

Örnek olarak bir uygulamayı sizler için gösterelim. Mesela Play Store üzerinden BuzzFeed uygulamasının nasıl olduğunu merak ediyorsunuz. Acaba işime yarar mı yoksa gereksiz yere mi indirmiş olurum gibi sorunlarından uzaklaşıp Yükle butonunun yanında yer alan Şimdi Dene’ye tıklayarak uygulamanın içeriğini görebileceksiniz. Bu sayede deneyip, test edip ve son olarak onay vereceksiniz.

Google ayrıca abonelik hizmetinde de değişikliğe gitti. App Store reformlarına paralel olarak geliştiricilerin alacakları konusunda hatırı sayılır bir indirime gitti. Yüzden 30’dan 15’e düşen oran 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren faaliyete geçecek.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK