Ana sayfa Güncel iPhone 7 Satışları Neden Askıya Alındı ?

iPhone 7 Satışları Neden Askıya Alındı ?

291
0
PAYLAŞ

Apple son zamanlarda iki yeni sürümüyle telefon camiasına harika iki eser daha kattı. iPhone 8 ve iPhone X çıkar çıkmaz adlarından oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. Ancak istenilen seviyede satışın yapılamaması üzerine yetkililer soruna çözüm üretmekte gecikmedi.

Satışların Artması İçin Ne Yapıldı ?

12 Eylül’de Apple iPhone 8, Apple iPhone 8 Plus ve Apple iPhone X’in piyasaya çıktığı gün, teknoloji şirketi 256 GB Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7 Plus ürünlerini sunmayı bıraktı. Yapılan bu hamle sayesinde amaçlanan tek hedef ise yeni sürümlerin satışını arttırabilmek. Aslında, Apple’ın online mağazasına bakacak olursak, Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7 Plus’ın artık yalnızca 32GB ve 128GB sürümlerinin stoklarda mevcut olduğunu belirtiyor.

Söylenenlere göre Apple, bunu 256 GB model olan Apple iPhone 8 ve Apple iPhone 8 Plus satışlarına teşvik etmek için yaptı. Yaklaşan Apple iPhone X içinde 256 GB dahili depolama alanına sahip bir model de yer alacak. Hali hazırda, iPhone 8’in satışlarının daha önceki iPhone modellerinin satışlarının gerisinde kaldığı ve büyük bir fark olduğu söyleniyor. Bazı kişiler ise  satın almadan önce Apple’ın 10. yıl dönümünü beklemek ve daha detaylı kontrol etmek istiyor. Bazıları ise iPhone 8’lerdeki satışın az olmasının sebebi olarak iPhone X’i gösteriyor. Çok yakın zamanda ikisinin de lansmanının olması sürüm olarak en günceline daha büyük ilgi duyulmasını sağladı.

BİR CEVAP BIRAK