Ana sayfa Bilgisayar Bitcoin Değeri Düşüyor Mu ?

Bitcoin Değeri Düşüyor Mu ?

331
0
PAYLAŞ

10 yıl öncesinde Satoshi Nakamato tarafından keşfedilen ancak ilk zamanlarda değeri anlaşılmayan bitcoin geçtiğimiz günlerde 7800 dolar gibi inanılmaz bir rakama kadar yükseldi. Tüm dünya genelinde bu sanal para sayesinde büyük kazançlar elde edilmeye başlandı. Herhangi bir merkez bankası, resmi kurum ya da kuruluş ve benzeri gibi ilişiği olmayan ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılan bir sanal para haline geldi. Fakat bu denli değerli olan para bir anda düşüşe geçti. Düşüşe geçen bitcoin karşısında Ağustos ayında ortaya çıkan bitcoin cash ise büyük bir değerlenme yaşadı ve rakibini geri planda bıraktı. İnsanların bu yükseliş karşısında ne yapacakları ise bir diğer merak konusu. Çin karşısında bile yıkılmayan bitcoin,  bitcoin cashe karşı nasıl bir mücadele verecek ?

Bitcoin Ortadan Kalkacak Mı ?

Yaşadığı bu travma sonrasında yatırımcıların aklına bitcoin devrinin ortadan kalkabileceği de düşünülüyor. Haklı olarak herkes o an için hangisi daha değerli bir noktadaysa ona yatırım yapmakta. Bitcoin bunun üstesinden gelebilecek mi ? Yoksa bundan sonra söz sahibi bitcoin cash mi olacak ?

Kağıt Para Yerine Geçecek Mi ?

Her ne kadar sanal bir para olarak görülse de değer olarak günümüzde en önemli para olarak görülmekte. Sadece bilgisayar ortamında kullanılan bu para için kağıt para gibi kullanılması oldukça zor gözüküyor.

 

BİR CEVAP BIRAK