Ana sayfa Mobil IOS 11 Güncellemesi Neleri İçerir?

IOS 11 Güncellemesi Neleri İçerir?

240
0
PAYLAŞ
iPhone X kullanıcıları telefonlarını aldıkları günden beri rahat bir nefes alamıyor. iPhone telefonlarda pek de görülmeyen hatalar, beklentilerin çok yüksek olduğu bu modelde telefon sahiplerini üzmeye devam ediyor. Apple bu can sıkıcı sorunları çözüme ulaştırmak amacı ile IOS 11 üzerinden güncelleme yayınlamaya devam ediyor.
iPhone X kullanıcılarını şaşkına çeviren hatalardan bir tanesi klavyeden kaynaklanıyordu. ‘i’ harfine basıldığında bunu otomatik olarak ‘A [?]’ karakterine dönüştüren bir klavye hatası ile karşılaşan kullanıcılar şikayetlerini dile getirdi. Kullanıcılarından gelen bu şikayetleri dikkate alan Apple geçen hafta yayınladığı iOS 11.1.1 güncellemesiyle klavyede oluşan bu hataya çözüm getirmiş oldu.
Apple, iPhone X’daki İki Büyük Sıkıntıyı Ortadan Kaldıran iOS 11.1.2 Güncellemesini Yayınladı

Güncellemeler Devam Ediyor

iPhone kullanıcılarından gelen şikayetleri değerlendirerek sorunların ortadan kaldırılması adına güncellemeler yayınlamaya devam eden Apple, özellikle de iPhone X kullanıcılarının canını fazlasıyla sıkan iki sorunu ortadan kaldırdığı son güncellemesini de yayınladı.

Kullanıcıların şikayette bulunduğu en önemli sorunların başında iPhone X ekranının soğuk havalarda dokunmaya karşı tepki vermemesiydi. Apple, bu sorunu ortadan kaldıracakları bir güncellemenin üzerinde çalıştıklarına dair açıklama yapmıştı. Beklenen güncelleme nihayet yayınlandı. Apple, iOS 11.1.2 güncellemesinde düzeltilen hataları şu şekilde açıklıyor:

  • Ani sıcaklık düşüşlerinin ardından iPhone X’un ekranındaki geçici tepkisizlik sorunu giderildi
  • Canlı Fotoğraflar ve iPhone X’la çekilen videolarda bozulmaya sebep olabilecek sorun giderildi.

iOS 11.1.2 güncellemesini yüklemek için cihazınızda Genel>Ayarlar>Yazılım Güncellemesi sıralamasını takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK