Ana sayfa Güncel Google Asistan’a Google Lens Desteği Geliyor

Google Asistan’a Google Lens Desteği Geliyor

316
0
PAYLAŞ

Google Lens Nedir Biliyor Musunuz?

Eğer Google Lens uygulamasını bilmiyorsanız, çok kısa bir şekilde Google Lens uygulamasını şu şekilde anlatabiliriz; Google Fotoğraflar uygulamasına bağlı olarak çalışan ve bi çok insanın severek kullandığı uygulamalardan birisidir. Telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarda gördüklerini ayrıştırarak, bunlar hakkında arama yapmanızı sağlayan uygulamadır. Eskiden bu uygulama Google Glass’ın uygulamaya dönüşmüş halinin içinde saklıydı. Uzun bir süredir bu uygulamayı hayata geçirmek için doğru yeri araştıran Google sonunda doğru adresi buldu.

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL kullanıcılarının gelen bilgilere göre, Google Lens özelliği şu anda Google Asistan ile birlikte çalışır halde kullanıcılara sunuluyor. Hali hazırda bir çok özelliği barındıran Google Asistan arayüzü son eksikliğini de tamamlanmış oluyor. Şu anda yalnızca Pixel kullanıcılarına sunulan bu uygulama, ilerleyen zamanlarda içerisinde Google Asistan yüklü olan tüm android telefonlarda kullanıcıya sunulacağı gelen bilgiler arasında.

Google Asistan’da Lens Uygulaması Nasıl Kullanılacak?

Google Asistan’ı kullanırken içerisine eklenen bir kamera tuşuyla aktif olan Google Lens, kamera arayüzünü açıp siz çekip yaptığınız anda, çektiğiniz fotoğraflardaki adresler, telefonlar, logolar gibi yazı ve görselleri ayrıştırıyor. Bu ayrıştırılanlardan istediğinizi istediğiniz yolla aramanızı sağlayan Google Asistan, bu sayede daha kesin bilgilere de ulaşmanızı sağlıyor. Ancak özelliğin şimdilik ne zaman yaygınlaştırılacağı ise bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK