Ana sayfa Güncel Facebook’ta Silinen Verilere Nasıl Geri Ulaşılır ?

Facebook’ta Silinen Verilere Nasıl Geri Ulaşılır ?

330
1
PAYLAŞ

Facebook’ta bilerek ya da bilmeden sildiğiniz bir mesajı tekrar görmek ya da okumak istiyorsunuz ancak bu konuda herhangi bir fikriniz yok. Facebook kendisini bu konuda hiç bir şekilde sorumlu tutmuyor. Bu nedenler mesajları geri getirme gibi bir özelliği bünyesinde bulundurmuyor. Yapabileceğiniz tek bir durum var o da Facebook arşivinizi alabilirsiniz. Bu sayede eski mesajlara dönme şansınız bulunmaktadır. Şimdi bunu nasıl yapacağımıza bakalım.

Facebook hesabınızı açıp Ayarlar sekmesine gelerek işe başlayalım. Ardından Genel kısımının altında dikkatinizi çekecek bir ayar bulunacak. “Facebook verilerinin kopyasını indir.” Bu kısımda “kopyasını indir” kelime grubunun tıklanabilir bir bağlantı olduğunu göreceksiniz.

Bu adımın sonrasında Bilgileri İndir ekranı karşınıza çıkacak. Arşivimi başlat dediğinizde Facebook sizin için hesabınızın bir yedeğini alacak. Arşivinizde kayıt altına alınacaklar aslında öncesinden Facebook tarafından listelenmiş durumda.

Hangi Facebook Bigilerime Ulaşabilirim ? 

Bunlar, hareketler dökümünüzde veya indirdiğiniz verilerde karşınıza çıkabilecek Facebook veri kategorileridir. Farklı veri kategorilerini farklı sürelerle saklandığı için, Facebook’a kayıt olduğunuzdan dakikadan itibaren biriken verilerinizin hepsini bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni ise sildiğiniz bilgileri veya içerikleri, Facebook kendi sunucularından kaldırıyor.

Facebook verilerinizin çoğuna hesabınıza giriş yaparak ulaşabileceğinizi unutmayın. Mesajlar için Messenger’ınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, aldığımız, topladığımız ve kaydettiğimiz veri kategorilerinin zaman içinde değişebileceğini de unutmayın. Değişikliğin yaşanması durumunda da liste güncellenecektir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK