Ana sayfa Güncel Snapchat’e Bir Darbe Daha

Snapchat’e Bir Darbe Daha

270
0
PAYLAŞ

Facebook yetkilileri, Snapchat uygulamasını satın almayı denemişti. Ancak ne kadar çok uğraş verilse de Snapchat satın alınamamıştı. Sosyal paylaşım sitesi bu satışın gerçekleşmemesinin ardından Snapchat’in tüm özelliklerini çatısı altındaki farklı servislerde kopyalama yoluna gitmişti. Facebook bu kopyalama yolunda bir Snapchat özelliğini daha Messenger uygulamasına eklenti yapacak. Facebook Messenger Snapchat’in mesajlaşmayı teşvik için kullanıcılarına sunduğu seri özelliğini, kullanıcılarına ulaştırıyor.

İlk olarak Snapchat ile tanıdığımız hikaye özelliği hem Facebook, hem Messenger, hem WhatsApp hem de Instagram’a uyarlandı bile. Snapchat’in popüler yüz filtreleri ve kamera özellikleri de Facebook ve Instagram’a halihazırda eklenmiş durumda. Ancak bu uyarlamalar her zaman arzu edilen sonucu vermeyebiliyor.

Snapchat seri özelliğiyle kullanıcılarını birbirleriyle mesajlaşmaya teşvik etmeyi amaçlamıştı. Facebook da seri özelliğiyle aynı teşviki Messenger’da uygulamayı hedefliyor. Bu özellik çerçevesinde sürekli mesajlaşılan kişinin isminin yanında bir emoji gösteriliyor. Söz konusu özellik, hali hazırda küçük bir kullanıcı grubu tarafından test ediliyor.

Seri özelliği Facebook Messenger sonrasında başka servislere de taşınabilir

Seri özelliği, Snapchat’in genç kullanıcı kitlesi tarafından bir hayli beğenilmişti. Snapchat kullanıcıları daha fazla mesaj göndermeye teşvik eden bu özellik, serilerin sonu yaklaştığında da kullanıcıları seriyi sürdürmeleri için uyarıyor. Facebook Messenger sonrasında WhatsApp ve Instagram gibi Facebook servislerinde de bu özelliği görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK