Ana sayfa Güncel Facebook ve Youtube Deterjan Yeme Videolarını Kaldırıyor

Facebook ve Youtube Deterjan Yeme Videolarını Kaldırıyor

402
0
PAYLAŞ

Sosyal medyada sürekli bir şekilde yeni bir akım çıkartmaktadır. Trend olan yeni şeyse çamaşır deterjanı kapsülünü yemektir. Gençler, çamaşır deterjanı kapsülünü yerken videoları çekerek sosyal medyaya yüklemekteler.

Ölümcül olacak bir meydan okumayla gençler kapsül deterjanları çiğnemekteler. Gençler arasında bir arkadaşın yemesi ile başlayan çamaşır deterjanı kapsülünü yediğini gören diğer gençler, kendileri de deterjan kapsülü yiyerek, sosyal medyada paylaşmaktadır. Facebook, YouTube ve Instagram #TidePodChallenge içeriklerini kaldıracaktır. Videoların kaldırılmasıyla beraber, Google, Tides Pods’u yiyenleri paylaşan diğer kişilerde, Youtube’un topluluk kurallarını ihlal ettiğinden ceza yiyecektir.

Youtube’un topluluk kurallarını, doğal bir şekilde fiziki zarar riski taşıyan tehlikeli olan aktiviteleri, teşvik etmeye amaçlamış olan içerikleri yasaklamaktadır. Çamaşır ve bulaşık yıkabilmek için kullanılmış olan çeşitli kapsül deterjanları etanol, hidrojen peroksit ve polimerler içermektedir. Son derece toksik bir deterjanlar olmaktadır.

Tüketildikleri zamanlarda inanamayacağınız şekilde büyük sağlık sorunları yaşamanıza yol açmaktadır. Doktorların hepsi, gençleri Tip Pod Challenge adı verilmiş olan bu yeni moda çılgınlığına kapılmamaları konusunda uyarmaktadır. Tide Pod, Amerika ülkesinde satılmış olan bir deterjan markası olarak bilinmektedir. Deterjan üretici olan Tide ise bu akımdan dolayı baskı altında kalıp, Twitter’da bir video da yayınlamıştır.

Amerikan Ulusal Zehir Merkezi ise aileleri, çamaşır deterjanı kapsülü yeme konusunda uyarmaktadırlar. Çamaşır deterjanı ısırmış olan çocuklar sağlık sorunlarının dışında ölüme kadar ciddi bir seviyeye ulaşabilirler.

BİR CEVAP BIRAK