Ana sayfa Mobil iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak, Fiyat Aralığı Ne Olacak?

iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak, Fiyat Aralığı Ne Olacak?

254
0
PAYLAŞ

iPhone SE, 31 Mart 2016 tarihinde satışa çıkmıştır. iPhone 7’nin 2016 yılında piyasaya sürülmesinden bu zamana, Apple’dan doğrudan satın alacağınız 4 inçlik tek iPhone ortaya çıkmıştır. Aynı zamandaysa, Apple’dan satın alacağınız en ucuz iPhone olmaktadır. Yeni iPhone SE 2, küçük, uygun bir şekilde iPhone isteyen müşterilerine iPhone SE 2’yi sunmaktadırlar. Daha öncelerinde Apple’ın yaptığı açıklama da SE’nin depolama alanını yükselttikleri, daha sonrasındaysa iPhone SE 2’yi piyasaya da sürüleceğini göstermiştir. Fakat gerçekleşmemiştir. Sağlam kaynaklara göreyse 2018 senesinin ilk çeyreğinde telefonun piyasaya sürüleceği açıklanmıştır.

Boyut artışı görülse de tasarımı iPhone X’e benzeyecek gibi. KGI Securities analisti olan Ming-Chi Kuo, iPhone X SE, Face ID ve ünlü çentik ekran tasarımını alacaktır. Fakat panel LCD yerine ise OLED ve 6,1 inç olacaktır. Diye bir açıklama geldi. Apple’ın ayrıca da 3D Touch’ı bırakıp, tek lensli arka kamerası, alüminyum çerçevesi kullanıp maliyeti azaltması beklenmektedir.

Orijinal SE’yi üretmiş olan Hindistan merkezli firma, SE 2’ içinde sıra olduğunu söylemektedir. Firmanın hazırlıkları aşamalarında Bangalore’deki üretimi arttırdığını iddia edilmektedir. Donanımının iPhone 7’ye benzeyeceği iddiaları da sürmektedir. Teknik özelliklerin arasındaysa A10 çip, 2 GB Ram, 32 GB – 128 GB depolama alanı, 12 MP / 5 MP kamerası ve 1700mAh pil olacağı düşünülmektedir. Daha yeni bir söylentiyse, pilin Qi teknolojisi ve arka cam paneliyle, kablosuz şarj edilebileceği yönündedir.

BİR CEVAP BIRAK