Ana sayfa Güncel Kripto Para Dünyasında Artık Komisyonsuz Dönem

Kripto Para Dünyasında Artık Komisyonsuz Dönem

263
0
PAYLAŞ

ABD, Palo-Alto merkezli olan startup, Robin Hood sessiz bir şekilde kripto para dünyasını değiştirmeye hazırlanmaktadır. Kullanıma girmesi içinde artık gün sayabilen kripto para alışverişine imkân verecek olan platform, rakiplerinin aksine de kullanıcılarda komisyon almayacaktır. Kullanıma başlamış olduğu Şubat tarihinde, Bitcoin ve Ethereum’a platformda yer alacak olan Robin Hood, ilerlemiş olan aylarda ise diğer popüler olan kripto para birimlerini havuza dâhil edebilmek için çalışmalarını daha hızlandırdığını bildirmektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alım satımının hizmeti verilen yerli ve yabancı olan birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlardaysa üyelere hesaptan havaleye, kredi kartından transfere kadar birçok yöntem bulunmaktadır.

Bitcoin Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak Bitcoin yatırımı yapabileceğiniz şirketle alakalı araştırma yapmalısınız. İnternette yer alan bu platformlar ile alakalı birçok yorum ve öneri görebilirsiniz. Söz konusu Bitcoin alımı ve satım işleri olunca sizlerden tahsil edilecek ücretleri incelemeniz gerekir. Bu oranlar oldukça değişken bir özelliğe sahip olmaktadır.

Bitcoin İşlemlerinde Nasıl Koruma Sağlanır?

Yatırım yapacağınız parayı seçerek, üyelik oluşturun ve 2FA olan özelliği devreye sokmanız gerekmektedir. Çift aşamalı olan güvenlik örneği hesabınızın çalınma riskini aza indirmek adına mutlaka yapmanız gereken işlemlerin arasındadır.

2FA için SMS, Google’ın uygulaması olan Authenticator’u kullanma imkanınız var. Google’ın uygulamasına her girişinizde size özel olarak ikinci bir şifre oluşturduğunuzdan hesabınız daha korunaklı olmaktadır. Google uygulamasını hem App Store’da hem de Google Play ile beraber ücretsiz bir şekilde satın alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK