Sağlık

ABD’de aşılanmayanların yüzde 64’ü aşının koruyuculuğuna inanmıyor – Sağlık Haberleri

ABD’de bulunan AP-NORC Halkla İlişkiler Araştırma Merkezi tarafından yapılan ankete göre, ABD’de Covid-19 aşısı olmayan yetişkinlerin yaklaşık yüzde 35’i büyük ihtimalle aşı yaptırmayacağını, yaklaşık yüzde 45’i de kesinlikle aşı yaptırmayı düşünmediğini belirtti.

Ankete katılanların sadece yüzde 3’ü kesinlikle Covid-19 aşısı olmak istediğini söylerken, yüzde 16’sı da muhtemelen aşı olacağını beyan etti.

AŞININ KORUYUCULUĞUNA İNANMIYORLAR

15 ile 19 Temmuz tarihleri arasında ülke genelinde seçilen Kovid-19 aşısı yaptırmamış 1308 yetişkinin katılımıyla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların yüzde 64’ünün aşıların Xovid-19’un yeni varyantlarına karşı etkili olduğuna hiç inanmadığını ya da çok az inandığını söylediği ifade edildi.

“İKNA ETMEK ZOR OLACAK”

Sağlık uzmanları, anketten çıkan sonuçların, ülkede daha fazla önlenebilir vaka ve ölüm olacağını gösterdiği değerlendirmesinde bulundu, Covid-19 salgını konusunda bilimsel veriler ne gösterirse göstersin nüfusun bir kısmının ikna edilmesinin zor olacağını belirtti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin son verilerine göre, ülke nüfusunun yüzde 56,4’ü ilk doz, yüzde 48,8’i de iki doz aşıyı yaptırmış durumda bulunuyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

VAKA SAYISI ARTIYOR, MASKE TAKAN SAYISI AZALIYOR


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Pfizer/BioNTech’in Alman rakibi CureVac: Geliştirdiğimiz aşı buzdolabı sıcaklığında 3 ay boyunca bozulmadan kalabilir - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu