Sağlık

ABD’de çocuk vakaların sayısında rekor artış

ABD'de çocuk vakaların sayısında rekor artış

ABD’de çocuklarda görülen Covid-19 vakaları bir haftada yüzde 64 arttı.

ABD’de son haftalarda özellikle çocuklar arasında hızla yayılan Kovid-19’un Omicron varyantı vakaları bir haftada yüzde 64 artarak rekor seviyeye yükseldi.

Amerikan Pediatri Akademisinin (AAP) yayınladığı verilere göre, ABD’deki çocuklar arasında önceki haftaya göre yüzde 64 yükselme kaydedilen Covid-19 vakaları “endişe veren bir artış” olarak değerlendirildi.

AAP, 30 Aralık’ta sona eren hafta içinde çocuklarda 325 binden fazla Covid-19 vakası görüldüğünü bu rakamın bir önceki hafta için 199 bin olduğu bilgisini paylaştı.

Verilere göre, Covid-19 salgınının başından bu yana ABD’deki çocuk sayısının 10’da 1’ine denk gelen yaklaşık 7,9 milyon çocuğun testi pozitif çıkarken son 21 haftadır üst üste vaka sayıları 100 binin üzerinde seyretti.

Genel olarak ülkede okulların açıldığı eylül ayının ilk haftasından bu yana ise 2,8 milyondan fazla çocuğun Covid-19 testi pozitif sonuç verdi.

AAP raporunda, Covid-19’a yakalanan çocuklar üzerinde ciddi bir hastalığa rastlanmadığı belirtilmekle birlikte, uzun vadede çocuklar üzerinde nasıl bir etkisi olacağı konusunda henüz yeterli veriye sahip olunmadığı kaydedildi.

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  13 Ağustos 2020 corona virüs tablosu: 21 can kaybı, bin 243 vaka

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu