TeknolojiTeknoloji Haber

Almanya’dan ‘Tesla’ kararıAlmanya'dan 'Tesla' kararı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Almanya’daki fabrika inşasına yönelik geçici durdurma adımı sonrası mahkeme nihai kararını verdi.

Amerika Birleşik Devletleri dışındaki tek fabrikası Çin’de bulunan ve ikinci tesisi Almanya’da açmaya hazırlanan Tesla’nın bu projesi için beklenen karar çıktı.

Alman mahkemesi, geçtiğimiz günlerde verilen durdurma kararını bozdu. Karar sonrası Tesla’nın fabrikasının inşasına yeniden başlandı.

Tesla’nın Almanya’da kuracağı bu tesis şirketin Avrupa’daki ilk otomobil ve pil fabrikası olacak.

ABD merkezli şirket geçtiğimizi yılın kasım ayında bölgeye fabrika kuracağını açıklamış ve bu karar sonrası Almanya’da tartışmalar start almıştı.

Çevreci gruplar, fabrikanın Berlin yakınlarındaki bir ormanlık alana kurulacak olması nedeniyle bölgedeki doğal yaşamın ve su kaynaklarının olumsuz etkileneceğini savunarak dava açmıştı.

Tesla ise bu süreçte ormandaki ağaçların kesimine başlamıştı.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Hava koşulları Nuri'nin uzay yolculuğunu engelledi - Son Dakika Dünya Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu