TeknolojiTeknoloji Haber

Amazon, Londra’da artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan kuaför açtı


Amazon, Londra’da artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan kuaför açtı

Milyarder Jeff Bezos’un kurucusu olduğu ABD’li perakende devi Amazon, ilk kuaförlük hizmeti veren salonunu İngiltere’nin başkenti Londra’da açtı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, müşterilerin stillerine karar vermeden önce artırılmış gerçeklik (AR) uygulamasını kullanarak farklı saç renklerini deneyebileceği belirtildi. Bununla birlikte, Amazon Salon’un başlangıçta yalnızca Amazon çalışanlarına açık olduğu, önümüzdeki haftalarda halka açılacağı ifade edildi.

Bununla birlikte Amazon, başka salonlar açma planlarının olmadığını belirterek, mekanın “yeni ürünler ve teknolojiler sergilendiği deneysel bir mekan” olduğunu açıkladı.
İki katlı, 1500 metrekarelik Amazon Salon,  Londra’nın Spitalfields’ındaki Brushfield Caddesi’nde yer alıyor. Artırılmış Gerçeklik  uygulaması ile müşteriler  taahhütte bulunmadan önce farklı saç renklerinin ve stillerinin üzerlerinde nasıl göründüğünün farkında olmaları amaçlanıyor.
Diğer taraftan Amazon, müşterilen salondaki herhangi bir ürünü satın almak için, raflardaki ürünü işaret ederek duvarlarda yer alan ekranlardan bilgi alabileceğin açıkladı. Ziyaretçiler, daha sonra ürünün altındaki QR kodunu okutarak ürünü satın alabilecekler. Ardından seçilen ürün müşterilerin evlerine teslim edilecek.
Amazon, ayrıca salondaki hava ve sıcaklığın düzenli olarak kontrol ededileceğini ve gelenlere ücretsiz yüz maskeleri ve dezenfektan vereceklerini açıkladı. Uygulanan diğer Covid-19 önlemleri kapsamında ise  müşteriler bölmelerle ayrılacak, personel kesimler arasında ekipmanı dezenfekte edecek ve salonda aynı anda yalnızca sınırlı sayıda kişi bulunabilecek.
Amazon İngiltere’nin yöneticisi John Boumphrey konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu salonu müşterilerin gelip sektördeki en iyi teknoloji, saç bakım ürünleri ve stilistlerden bazılarını deneyimlemesi için tasarladık” dedi.
Öte yandan, Amazon Salon’daki hizmetler, Londra’daki Neville Hair Beauty’nin sahibi Elena Lavagni ve stilist ekibi tarafından sağlanıyor.

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  LinkedIn yeni özelliklerini tanıttı | NTV
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı