Yaşam & Hayat

Amerikalı pedofil milyarder Jeffrey Epstein’in eski uşağı konuştu – Magazin Haberleri

Dünyanın konuştuğu cinsel istismar zinciriyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Mahkeme belgelerine göre pedofil milyarder milyarder Jeffrey Epstein’in fuhuş ağını yönetmede yardımcısı ve eski sevgilisi Ghislaine Maxwell, çektiği üstsüz kızların fotoğraflarıyla dolu bir albüm tutuyordu. Epstein’ın eski uşağı, avukatlara açıklama yaptı ve Maxwell’i, pedofil milyarderin Florida’daki malikanesinde sürekli yarı çıplak kızların fotoğraflarını çekerken gördüğünü söyledi.

“HOBİ OLARAK ÇIPLAK FOTOĞRAF ÇEKİYORDU”

Milliyet’te yer alan bilgilere göre, Epstein’in 70 yaşındaki eski yardımcısı John Alessi, “madam” lakaplı 58 yaşındaki Maxwell’in, “hobi olarak” kızların çıplak fotoğraflarını çektiğini anlattı.

Alessi, “Genç kızların fotoğraflarıyla dolu bir albümü vardı. Bazı kızlar üstsüzdü, kimisi güneşleniyordu. Dışarı çıkıp havuzda fotoğraflar çekerdi” dedi ve ekledi:

“Çektiği fotoğrafları sonra masanın üstünde görürdüm. Kızların bazıları çırılçıplaktı. Yüzde 99.9’u da üstsüzdü.”

GİZLİLİK KARARI KALDIRILDI

Cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlarıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde ölü bulunan Jeffrey Epstein’e fuhuş ağını yönetmede yardım etmekle suçlanan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell’in, Epstein hakkında verdiği ifade için gizlilik talebi mahkeme tarafından geçen ay reddedilmişti. Bu kararla, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarıyla yargılanan Epstein’in sırlarının açığa çıkması bekleniyordu.
Ghislaine Maxwell, ifadesinin gizli kalması için mahkemeye yaptığı başvuruyu kaybetmiş, Manhattan’daki 2. ABD Temyiz Mahkemesi, halkın Maxwell’in Nisan 2016’da alınan 418 sayfalık ifadesini görme hakkına sahip olduğunu söyleyerek gizlilik talebini reddetmişti.

58 yaşındaki Maxwell, Epstein’ın en küçüğü 14 yaşındaki reşit olmayan kızları, 1990’ların ortalarında fuhuş eyleminde bulunmaları için işe almasına yardım etmekten suçsuz olduğunu ve yalancı şahitlik yapmadığını iddia etmişti.

Maxwell için gelecek yıl temmuz ayında bir duruşma yapılması planlanıyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Serenay Sarıkaya 'Cem Yılmaz'la ayrılık' iddialarının ardından sessizliğini bozdu - Magazin Haberleri


Kaynak

Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı