BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Apple, App Store’da Cirit Atan Wordle Klonlarının Hepsini “Uçurdu”

Son zamanlarda oldukça popüler bir oyun internette hızla yayılıyor: Josh Wardle tarafından geliştirilen Wordle adlı bir kelime oyunu. Oyun her gün kullanıcılardan altı tahmin hakkını kullanarak beş harfli bir kelimeyi tahmin etmelerini istiyor. “Resmi” Wordle uygulaması şu an için sadece web’de bulunuyor ve ancak bir tarayıcı ile oynanabiliyor.iPhone 14 Hakkında Gelen İddia, Fiyatların Çok Yüksek Olacağını Söylüyor!iPhone 13 serisi zaten pek de ucuz değildi. Ancak, internette viral olan her şeyde yaygın olduğu gibi, Wordle klonları da mobil uygulama mağazalarında hızla görünmeye başladı. Twitter’da birkaç kişinin fark ettiği gibi, taklitçiler Wordle’ın popülaritesinden gelir elde etme fırsatını kullanmak istiyor.  Wordle olduğunu iddia eden uygulamaların bazıları, kullanıcılardan para da istiyor.  
Apple, bunun üzerine adının içinde “Wordle” geçen tüm uygulamaları uygulama mağazasından kaldırdı. Diğer uygulama marketlerinin de bu yolu tercih edip etmeyeceği bilinmiyor. Zira Google Play Store’da hala adının içinde “Wordle” geçen düzinelerce uygulama bulunuyor. Microsoft Store’da ise herhangi bir Wordle uygulaması bulunmuyor.
Önceki HaberXbox Oyuncuları, PC Oyuncularının Halo Infinite Hilelerinden Şikayetçi!

Sonraki HaberOrtaçağ Savaşçılarının Heybetli Atları Hakkında Şaşırtan Keşif!

Facebook’ta Paylaş

Twitter’da Paylaş

Whatsapp’ta Paylaş

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 21 Mart 2022 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu