TeknolojiTeknoloji Haber

Apple Çin’deki mağazalarını açıyor | NTV


Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 4 binden fazla kişinin ölümüne neden olan corona virüs için şirketler pek çok önlem alıyor.    
     
Salgın endişesi nedeniyle pek çok etkinlikten çekilme kararı alan teknoloji şirketleri son birkaç haftadır çalışanlarına evden çalışmaları önerisinde bulunuyor.  
  
Reuters’ta yer alan habere göre, Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki pek çok Apple çalışanlarının ofislere gitmek zorunda olmadığını açıklayan Apple, Çin’deki mağazalarını açma kararı aldı. 
  
Çin’de yaşanan corona virüs salgını sonrası 42 mağazasını geçici süreyle kapattığını duyuran Apple bu mağazaların yeniden hizmete açılacağını açıkladı.  
  
Apple Şubat ayında bu mağazalarını corona virüs salgını nedeniyle kapatma kararı aldığını açıklamıştı. 

Geçtiğimiz günlerde Apple Çin’in bazı bölgelerinde evde kalan çalışanlarına destek paketleri göndermiş ve evden çalışmalarını istemişti.   Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Çin uzay hayallerinin çekirdeğini fırlattı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu