BilgisayarBilimDizüstü BilgisayarGüvenlikİnternetTeknolojiTeknoloji HaberYapay ZekaYazılımYazılım

Apple Watch, Sessiz Sedasız Bir Biçimde, Uber Desteğini Kaybetti!

Apple Watch kullanıcıları, bir dönem Türkiye’de büyük tartışmalara neden olan ve sonrasında bir taksi çağırma hizmetine dönüşen Uber’e veda etmek zorunda kalacak. Zira Uber’in Apple Watch uygulaması artık şirket tarafından desteklenmiyor. Bu sürpriz gelişmenin nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.Uber İçin Yeni Türkiye Kararı: Uber, Türkiye’de Yine Faaliyete GeçiyorUber’in, Türkiye’deki faaliyetlerine son verilmesine ve internet sitesine erişimin engellenmesine hükmeden mahkeme kararına karşı açtığı dava sonuçlandı. Uber’in Apple Watch’u artık desteklemediğini bildiren bir mesaj, daha önce 9to5Mac tarafından tespit edildiği gibi, Pazartesi günü cihazın uygulamasında ortaya çıktı. Mesajda “Lütfen Uber mobil uygulamasına geçin. Artık Apple Watch uygulamasını desteklemiyoruz. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz” deniliyor.

*sniff* Farewell, Uber Apple Watch app. ?? There goes the last thing I worked on at Uber. pic.twitter.com/fY8njBfK2H
— Tyler Stromberg (@aqua_geek) January 10, 2022
Uygulamanın App Store’daki sayfasına göre Uber, Apple Watch uygulamasını Pazartesi günü güncelledi. Ancak saat için desteği kaldırdığını belirten bir ibare bulunmuyor. Şirket, yorum taleplerine henüz bir cevap vermiş de değil.
Önceki HaberSamsung Ev Aletlerini Daha Çevreci Hale Getirecek

Sonraki Haberİki Polis Memurunun, Soyguna Gitmek Yerine Oyun Oynaması Olay Oldu!

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Yayalara özel en uzun asma köprü açıldı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu