TeknolojiTeknoloji Haber

Apple’dan kademeli ofise dönüş planı

Corona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında pek çok mağaza ve ofislerini kapan Apple  bazı çalışanlarını işyerlerine çağırmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, şirket ofislerini kademeli bir plan ile açmayı planlıyor.

Aynı habere göre ilk etapta evden çalışma imkanı bulunmayan donanım geliştirme gibi evden yürütülemeyen alanlarda görev yapan çalışanlar ofislere çağrılacak.

Diğer çalışanların ise Temmuz ayı itibari ile ofislerde çalışmaya başlamasının planlandığı belirtiliyor.

Bu plan kapsamında açılacak ofisler arasında şirketin merkez binası Apple Park’ın da olduğu bilgisinin altı çiziliyor.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada dünya genelindeki pek çok Apple çalışanlarının ofislere gitmek zorunda olmadığının altını çizmiş, evden çalışmalarını önermişti.  

Söz konusu bilgilendirme şirketin Güney Kore, Japonya, İtalya, Fransa İsviçre, İngiltere, California ve Seattle’daki ofislerindeki çalışanlara gönderilmişti.  


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Dünyanın en zengin insanının Corona virüs kazancı belli oldu

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu