Sağlık

Avrupa’da Covid-19’dan can kayıpları bir haftada yüzde 10 arttı – Sağlık Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Covid-19 haftalık raporunda dünya geneli ve bölgelere ilişkin detaylı verilere yer verildi.

Raporda, “Dünya genelinde 1-7 Kasım 2021 haftasında, vakalarda yüzde 1 artış gözlemlendi ve 3,1 milyonun biraz üzerinde yeni vaka bildirildi. DSÖ Avrupa Bölgesi, bir önceki haftaya kıyasla yeni haftalık vakalarda yüzde 7’lik bir artış bildirirken, diğer bölgeler düşüşler veya istikrarlı eğilimler raporladı” denildi.

48 BİNDEN FAZLA YENİ ÖLÜM RAPORLANDI

Rapora göre Avrupa Bölgesinde yaşanan yeni ölümlerde yüzde 10’luk bir artış bildirilirken diğer bölgeler düşüş bildirdi. 

Küresel olarak, önceki haftaya göre yüzde 4’lük bir düşüşle 48 binden fazla yeni ölüm raporlandı.

AVRUPA’DA VAKA ARTIŞLARI ENDİŞE YARATIYOR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, geçen hafta yaptığı açıklamada, Avrupa’daki vaka artışlarına dikkat çekerek, “Covid-19 vakaları bir kez daha rekor seviyelere yaklaşıyor. Bir kez daha merkez üssündeyiz” demişti.

Vaka artışlarının endişe yarattığını vurgulayan Kluge, “Bugün, Avrupa ve Orta Asya’daki her ülke yeni bir dalga tehdidiyle karşı karşıya ya da halihazırda bu dalgayla mücadele ediyor. DSÖ Avrupa Bölgesi’ndeki 53 ülkede virüsün mevcut yayılma hızı ciddi endişe kaynağıdır. Covid-19 vakaları bir kez daha rekor seviyelere yaklaşıyor ve daha bulaşıcı Delta varyantı Avrupa ve Orta Asya’da hakim olmaya devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

CORONA VİRÜSTE YENİ KEŞİF

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Brokolinin faydaları nelerdir? Brokoli nasıl tüketilmeli? - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu