TeknolojiTeknoloji Haber

Bakan Varank’tan ‘corona virüs’ açıklaması


Bakan Varank'tan 'corona virüs' açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Koronavirüs’ün Türkiye’deki ticarete etkilerini değerlendirdi. Varank, “Çin’den yapılan ara malı tedariklerinin bir kısmının ülkemize kayma durumu var. Talep artışlarını zamanla tekstil gibi diğer sektörlerde de görebiliriz.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, corona virüsün Türkiye’deki tekstil ürünlerinde talep artışına neden olacağını söyledi.

Varank, “Çin’den yapılan ara malı tedariklerinin bir kısmının ülkemize kayma durumu var. Talep artışlarını zamanla tekstil gibi diğer sektörlerde de görebiliriz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Hem 2019 yılının Aralık ayında hem de 2020 Ocak ayında 783 yatırım teşvik belgesi düzenledik. Bu gelişmeler sonucunda da üst üste 2 ay, aylık bazda verdiğimiz belge sayısında teşvik tarihimizin rekorunu kırdık.

Ulusal Lider Araştırmacılar Programı’nı devreye alıyoruz. Programa başvurular 2 Mart’ta başlayacak.”

VİDEO: MASKE SATIŞI VE FİYATINDA ARTIŞ


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Temassız ödemede rekor: 11 günde 31 milyon işlem yapıldı
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı