Sağlık

Belarus’ta Covid-19’lu 3 kadının bebekleri sağlıklı dünyaya geldi

Başkent Minsk’te 6 No’lu Şehir Hastanesi Yöneticisi Dmitriy Nikitin, Belarus-1 televizyon kanalına yaptığı açıklamada, hastanede Covid-19 teşhisi konulan 3 hamile kadının doğum yaptığını bildirdi.

Hamile kadınların bazısının normal, bazısının da sezaryen yöntemiyle doğum yaptığını belirten Nikitin, “Hastalarımız kendilerini iyi hissediyor. Doğan çocuklar sağlıklı ve kontrol aşamaları devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Nikitin, bebeklerin Covid-19 testlerinin sonuçlarının beklendiğini söyleyerek, daha sonra bebeklerin anneleriyle taburcu edileceklerini kaydetti.

Belarus’ta son bir günde 476 kişide daha Covid-19 tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 4 bin 204’e, ölü sayısı ise 4 kişi artarak 40’a ulaştı.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  ABD'deki Covid-19 aşı çalışmasının insan testlerinden ilk "olumlu sonuç" alındı
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı