TeknolojiTeknoloji Haber

Bootloop sorunu nedir, neden olur? Redmi Note 8 Pro bootloop sorunu ne demek, nasıl çözülür?

Xiaomi yaklaşık bir hafta önce, Redmi Note 8 Pro için V12.0.3.0.QGGEUXM yapı numarası altında başka bir MIUI 12 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak bugün şimdi, güncellemenin bir sorun olduğu ortaya çıktı. Güncellemenin kurulumundan sonra bazı kullanıcıların akıllı telefonları çalışmayı bıraktı.

Redmi Note 8 Pro boot loop sorunu ne demek?

V12.0.3.0.QGGEUXM yapı numaralı güncelleme şu anda yüklemek için doğru zaman değil. Çünkü bu güncellemeyi kurduğunuzda telefonda bootloop sorunu yaşanıyor. Yani telefon açılmaya çalışırken bir türlü açılmıyor. Bu sorunu çözmek için en iyi çözüm fabrika ayarlarına dönmek ve telefonu komple sıfırlamak gösteriliyor. Xiaomi’nin Ocak ayında bu sorunu çözen bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

Bootloop sorunu nedir?

Boot loop problemi telefonlarda görülen, telefon açılırken işletim sistemine geçememesi ve sürekli olarak kendini yeniden ve yeniden başlatması olayına verilen addır. Bootloop olayı tamir edilmediği sürece kendi kendine geçebilen bir problem değildir. Telefon sürekli olarak kendini yeniden başlatmaya ancak açılamamaya devam edecektir.

Bootlopp sorunu nasıl çözülür?

Bootloop problemi yazılımlarda veya donanımda oluşan problemlerden meydana gelir ve çözümü için telefonun tamamen sıfırlanması gerekmektedir.

Yazılımsal bootloop: Telefon tamamen sıfırlanıp yazılımın sıfırdan yeniden yüklenmesi işlemi gerçekleştiğinde genellikle bu problem ortadan kalkmış olur.

Donanımsal boot loop problemi: Bootloop problemi format atıldığında düzelmediyse işlemci veya grafik ile ilgili parçalar ısındığından ötürü de gerçekleşmiş olabilir. Bu durumlarda telefonun arka kapağını açıp batarya gibi parçalarını sökerek soğumasını beklemek en akıllıca olan yöntemdir. Cihazın kapağı açılmıyor ise bir telefon tamir yerinden bu konuda yardım alınabilir. Ancak garanti devam ediyor ise yetkili servise göndermek ilk yapılması gerekendir. Telefonun bootloop problemi işlemci soğuduğunda düzeldiyse bu geçici bir çözüm olup telefon her ısındığında gerçekleşebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  AB'den çip sorunu için Japonya'ya iş birliği çağrısı
Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu