Sağlık

Boris Johnson’dan obeziteyle mücadeleye destek: Az yemek, yürüyüş ve egzersiz


 <div data-recalc-dims=Boris Johnson’dan obeziteyle mücadeleye destek: Az yemek, yürüyüş ve egzersiz

” />

Corona virüse yakalanıp iyileşen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halkın bu yaz kilo vermesi gerektiğini vurgulayarak, Az yemek, yürümek ve egzersiz önerisinde bulundu.

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Sistemi yılın ilerleyen dönemlerindeki olası bir ikinci Covid-19 dalgasına hazırlanırken İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halkın bu yaz kilo vermesi gerektiğini savundu.

Johnson, “Kilo vermek, açıkçası, kendi risklerinizi azaltmanın yollarından biri” ifadelerini kullandı.

Johnson, corona virüs nedeniyle yoğun bakıma girdikten sonra kendisinin de kilo verdiğini söyledi.

Başbakan Johnson, diğer insanları da kilo vermeye teşvik ederken şu ifadeleri kullandı: “Yol katediyorum, öncelikle daha az yedim ama aynı zamanda çok fazla egzersiz de yaptım”

Bakanların Birleşik Krallık’ın (BK) obezite sorununu kontrol altına alma planlarını yakın gelecekte açıklaması bekleniyor.

Bildirilenlere göre, görüşülen öneriler arasında akşam 9’dan önce abur cubur reklamlarına yönelik bir yayın yasağı da bulunuyor.

Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Diyaliz ve böbrek nakli hastalarına corona virüs uyarısı

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu