Sağlık

Corona virüs aşısı test edilmeye başlandı

ABD’nin Washington eyaletinde bugün klinik ortamda ilk aşı denemeleri başladı. 
  
İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin AP’ye dayandırdığı habere göre, deney kapsamında aşı 4 kişi üzerinde test edilmeye başlandı. 
  
Aşının ilk denendiği kişinin 43 yaşında iki çocuk annesi Jennifer Haller olduğu açıklandı.

‘’KENDİMİ HARİKA HİSSEDİYORUM’’

AP’ye konuşan Haller, “Hepimiz kendimizi çaresiz hissediyoruz. Bu benim açımdan bir şey yapabilmem adına muazzam bir fırsat” dedi. Haller aşı olduktan sonra odadan çıkarken gülümseyerek “Kendimi harika hissediyorum” dedi.  

Bilim insanları virüsün genetik kodlarının değiştirildiğini ve bu yüzden deneyde yer alan kişilerin corona virüse bağlı bir sağlık sorunu yaşamayacağı bilgisinin altını çiziyor. 
  
Önümüzdeki günlerde sağlıklı 45 gönüllü denek ile devam edecek olan aşı testlerinin başarıyla sonuçlanması durumunda ilgili federal kurumlardan onay alabilmesi ve halkın kullanımına sunulabilmesi için yetkililer 12 ila 18 ay arasında bir süre öngörüyor.


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Bilim Kurulu Üyesi uyardı: Rehavete kapılmayın, yasak varmış gibi devam edin
Daha Fazla Göster

Tekno Makale

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı