Sağlık

Corona virüsle ilgili insanların ısrarla inanmaya devam ettiği 8 yanlış bilgi – Sağlık Haberleri


Pandeminin başlangıcından bu yana Trump, Covid-19’un mevsimsel gripten daha tehlikeli olmadığını söyleyerek hastalığın ciddiyeti hakkında yanlış beyanlarda bulundu. Ancak, ABD Başkanı gazeteci Bob Woodward’a, Şubat ayı başlarında ve Mart sonlarında kaydedilen röportajlarında Covid-19’un gripten daha ölümcül olduğunu bildiğini ve halk tarafındaki endişeyi azaltmak için yalan söylediğini itiraf etti.

NEDEN YANLIŞ?

Yeni tip corona virüsün  kesin enfeksiyon ölüm oranını şu an için bilinmiyor.  Ancak, bilim insanalrı bunun gripinkinden çok daha yüksek olduğuna inanıyor.  ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), influenza nedeniyle ülkede  yılda yaklaşık 12 bin ile  61 bin ölüm meydana geldiğini açıkladı. Buna karşılık Covid-19, Ekim ortası itibarıyla ABD’de 220 bini aşkın ölüme neden oldu. Bununla birlikte, çoğu insan aşılama veya önceki enfeksiyon nedeniyle gribe karşı kısmi bağışıklığa sahip,  oysa dünyanın çoğu Covid-19’a karşı aşlılanmadı ve yeterince bağışıklık sağlanmadı.

İNSANLAR NEDEN İNANIYOR?

Çünkü, insanların güvenerek seçtiği liderler bunu söyleyip duruyor. Trump, Covid-19’un gripten daha kötü olmadığına dair sürekli yanlış iddialarına ek olarak, daha önce Covid-19’dan ölenlerin sayısının daabartıldığını söyledi. Aslında, Covid-19’dan bildirilen ölümler muhtemelen eksik sayılıyor.Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Güney Afrika'daki corona virüs mutasyonu aşıların etkisini zayıflatabilir - Sağlık Haberleri

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu