Sağlık

Corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 97 kişi yaşamını yitirdi


Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre ülkede Covid-19 tespit edilen kişi sayısı 10 bin 968’inin durumu ciddi olmak üzere 76 bin 936’ya çıktı.

Son 24 saatte, 648 yeni vakanın tespit edildiği ve 97 kişinin hayatını kaybettiği ülkede ikisi Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde olmak üzere toplam ölenlerin sayısı 2 bin 444’e oldu.

Bununla birlikte virüs bulaşma durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 4 bin 148’e, müşahede altına alınan kişilerin sayısı 106 bin 89’a geriledi.

Bugüne kadar taburcu edilen kişilerin sayısı da 22 bin 888’e yükseldi.

Çin ana karası dışında ise vaka sayısı Hong Kong’da 69’a çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde ise 10 olarak bildirildi.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 8’E YÜKSELDİ

İran Sağlık Bakanlığı, Corona virüsü sebebiyle ülkede ölü sayısının 8’e, vaka sayısının da 43’e yükseldiğini açıkladı.

İTALYA’DA VAKA SAYISI 100’Ü GEÇTİ

İtalya’da corona virüs (Covid-19) yayılmaya devam ediyor. Ülkenin kuzey bölgesindeki yayılan salgına yakalananların sayısının 100’ü geçtiği duyuruldu.

Kuzeydeki Lombardy kentinde 89 kişinin corona virüse yakalandığı belirtildi.

Salgın nedeniyle İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükselmişti.

CORONA VİRÜSÜNÜN GÖRÜLDÜĞÜ ÜLKELER VE VAKA SAYILARI (İNTERAKTİF HARİTA)

ÇİN DIŞINDA 18 KİŞİ ÖLDÜ

Çin ana karasında 76 bin 936, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 70 ve Makao Özel İdari Bölgesi’nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan’da da 26 kişide Covid-19 tespit edildi. Covid-19 sıçradığı diğer ülkelerde de can kayıplarına neden oldu. İran’da 6, Japonya’da 3, Güney Kore’de 4, İtalya’da 2 , Tayvan, Filipinler ve Fransa birer kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke, Çin’de mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etmişti.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  5 soruda corona virüs aşısı ile ilgili merak edilenler

Yeni tip coronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) “acil durum” ilan etmişti.Kaynak

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu