Sağlık

Corona virüsün “alfa” varyantı nasıl bu kadar güçlendi? Dünyaya kısa sürede hakim olan mutasyonun gizemi çözüldü – Sağlık Haberleri

Bununla birlikte, araştırmacılar,  enfekte olmuş bir hücre, Orf9b proteinlerini Tom70 moleküllerinden yavaş yavaş çıkarabildiğini söyleyerek, enfeksiyondan yaklaşık 12 saat sonra bağışıklık alarm sisteminin tekrar çevrimiçi olmaya başladığını söyledi.  

Dr. Towers, bu gecikmiş bağışıklık tepkisi nedeniyle,  “Cehennem başlıyor. Alfa  ile enfekte olmuş kişilerin diğer varyantlara göre daha güçlü bir tepki gösteriyor. Viral yüklü mukusları, sadece ağızlarından değil burunlarından da döküyorlar. Bu nedenle, alfa varyantı daha fazla insana kolayca bulaşabiliyor” dedi. 


Kaynak

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Corona virüs son durum: Brezilya 50 bin ölümü aşan 2. ülke oldu

teknomakale.com

Uzun yıllar süren dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyoruz. Okumayı, araştırma yapmayı ve yazmayı seviyoruz. Girişimcilik ve yeni teknolojiler özel ilgilendiğimiz alanların başında yer alıyor. Bu sitede teknoloji ile ne kadar gelişme varsa yayınlayacak, sizi habersiz bırakmayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu